HİZMETLERİMİZ

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

Veritabanı, sunucu sistemler, orta katman ürünleri, Microsoft, Linux, Unix sistemler ve video streaming konularında uzman ekibimiz ile danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

VERİTABANI

Veritabanı sistemlerinin kurulumu, konfigürasyonu, dizaynı, sorgulaması, güvenliği ve denetiminin karmaşık bir hal alması nedeniyle yönetimi zorlaşan veritabanlarınızı bize emanet ederek sistemleriniz olması gerektiği gibi yönetilir.

ORTA KATMAN ÜRÜNLERİ

Oracle Application Server, Web Logic Server , JBoss gibi ürünler ile ilgili danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Proaktif şekilde orta katman sunucularınızın izlenmesi ile içeriden ve dışarıdan gelecek tehlikelere karşı önceden önlem alınmasını sağlarsınız.

İŞLETİM SİSTEMLERİ

Linux ve unix işletim sistemleri ile ilgili danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında işletim sisteminizin gerekli güncellemelerinin ve sağlık taramasının yapılmasını sağlayarak verimliliğinizi artırırsınız.

VERİTABANI

İhtiyaç duyduğunuz her anda, kesintisiz bir şekilde, uzaktan veya yerinde, tamamen uzman ve tecrübeli teknik ekip tarafından verilen danışmanlık ve destek hizmetleri.

Veritabanı üzerinde yapılandırdığımız ve bünyemizde geliştirilmiş olan izleme araçlarıyla sistem analizi ve yine erken uyarı mekanizmasıyla yaşanacak olumsuzlukları (performans problemleri, I/O problemleri, bekleme problemleri v.b.) belirleme ve tahmin etme sayesinde efektif çalışma ortamı oluşturulmaktadır.

Veritabanı sistemlerinizin yedekleme zamanlarının ve stratejisinin belirlenerek her türlü çökme durumuna karşı önlem alacak şekilde yapılandırılır ve alınan yedeklerden geri dönüş testlerinin yapılarak güvenilir çalışma ortamı oluşturulmaktadır.

Veritabanı sistemlerinin kabul edilebilir kritik durma (down time) sürelerinin tespit edilerek, felaket (Disaster) anları startejileri ve senaryolarının kurgulanması sonucunda en uygun çözümler belirlenmektedir. Tercih edilen Oracle çözümleri (Data Guard, RAC - Real Application Cluster) uygulama, yönetme ve felaket (disaster) testleri gerçek zamanlı olarak yapılandırmaktadır.

RDBMS veritabanı sistemlerinden (MS SQL Server, MY SQL, DB2, PostgreSQL v.b.) Oracle veritabanı sistemlerine veri transferleri eksiksiz, tam ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kullanmakta olduğunuz Oracle versiyonunuz için, varsa Oracle tarafından yayınlanmış olan kritik yada tavsiye edilen (Critical, Recomended) yamalar uygulanarak, veritabanı sistemleri güvenilir ve kararlı hale getirilmektedir. Oracle versiyonları arasında (8i, 9i, 10g, 11g) kendi içinde sürüm yükseltme yada üst versiyona yükseltilmesi için test ortamları oluşturularak, uygulamalarınızın üst versiyonlardaki çalışma testleri ve sonuçları içi hazırlık ve analiz çalışmaları yapılmaktadır. Bu sonuçlar neticesinde uygun görülen modifikasyonların tavsiye edilmekte ve gerekli versiyon yükseltme çalışmalarının profesyonel anlamda uygulanmaktadır.

Veritabanı üzerinde çalışan uygulamalarda var olan yada veri artışı ile birlikte performans problemi başlayan SQL kurguların incelenerek, optimizasyon ve iyileştirme işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede belirgin şekilde uygulama ve veritabanı performans artışı sağlanmaktadır.

Veritabanı CPU aşırı yüklenmeleri, hafıza yetersizliği veya I/O darboğazları ve network problemlerinin yakalanması,Memory Target, SGA, PGA ve başlangıç parametre değerlerinin ayarlanması, kernel parametrelerinin ayarlanması , nesne kontrolleri (tablo ve indeksler) ile optimizizasyon ve tuning ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

Veritabanına güvenliğini artırmak isteyen müşterilerimiz için Oracle Database Vault ve Audit Vault yüklenmekte ve konfigure edilmektedir.

Veritabanı sistemlerinizin Bellek, Cpu, Disk I/O v.b. donanımsal kontolleri, veritabanı parametere değerleri kontrolu, nesne tabanlı kontroller (tablo, index yapılanmaları), tablespace, datafile disk yapılandırma kontrolleri, uygulama tabanlı kontroller (Sql Statment, Data Model v.b.) yapılmakta ve analiz sonuçlarına göre çözüm önerileri müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Bu kapsamda ;

 • Donanım ve işletim sistemi bilgilerinin toplanması,
 • Veritabanı genel bilgilerinin toplanması,
 • Veritabanı düzeyinde kontrol adımlarının gerçekleştirilmesi,
 • Veritabanı Bellek, Cpu, Disk I/O kontrolleri,
 • Veritabanı performans kontrolleri,
 • Veritabanı Fiziksel yapısının kontrolleri,
 • Veritabanı Segment yapılarının kontrolleri,
 • Veritabanı Güvenlik Kontrolleri,
 • Veritabanı arşivleme ve yedekleme kontrolleri,
 • Veritabanı job kontrolleri,
 • Veritabanı Uygulama kontrolleri.
yapılarak , tespit edilen sorunlar ve iyileştirme önerilerimiz tarafınıza rapor halinde sunulmaktadır.

ORTA KATMAN ÜRÜNLERİ

IAS kurulumu,kümeleme(cluster) konfigürasyonu, bakım ve destek hizmetleri, sürüm yükseltme, yama uygulanması, performans iyileştirmesi, farklı platformlardan IAS migration gibi hizmetler sunmaktayız.

WebLogic kurulumu,kümeleme(cluster) konfigürasyonu, bakım ve destek hizmetleri, sürüm yükseltme, yama uygulanması, performans iyileştirmesi, farklı platformlardan WebLogic Server migration gibi hizmetler sunmaktayız.

Red Hat® orta katman ürünleri arasında yer alan JBoss® Application Server son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz bir çok projede uygulama sunucusu olarak kullanılmaktadır. Uzman kadromuz tarafından uygulama sunucularınızın bakım, iyileştirme ve performans çalışmalarını yapmaktayız. Red Hat® JBoss® Middleware ürünlerinden JBOSS Operation Network ile uygulama sunucularınızın sağlığı periyodik olarak incelemekte, gerekli önlemleri sorunlar oluşmadan çözümlemeyi amaçlamaktayız.

İŞLETİM SİSTEMLERİ

Tüm Linux dağıtımları için kurulum,kümeleme(cluster) konfigürasyonu, bakım ve destek hizmetleri, sürüm yükseltme, yama uygulanması, performans iyileştirmesi gibi hizmetler sunmaktayız.

Solaris , IBM AIX , HP-UX , kurulum,kümeleme(cluster) konfigürasyonu, bakım ve destek hizmetleri, sürüm yükseltme, yama uygulanması gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.